دوره آموزش رنگ مو

آموزش رنگ مو

آموزش رنگ مو پایه ای ترین لاین آرایشگری است. راه اندازی سالن بدون دریافت مدرک رنگ مو قابل تصور نیست. دوره رنگ مو، مش مو، لایت مو یا کاربر موارد شیمیایی یکی از مهم ترین دوره های مراقبت و زیبایی است. آموزش رنگ مو یک دوره پر طرفدار و ضروری برای شروع بکار در سالن های زیبایی است اما در عین حال کاربرد بسیاری برای مصارف شخصی دارد. در ادامه به معرفی کلاس رنگ مو و قیمت آن میپردازیم.

مدت و هزینه دوره رنگ مو و لایت

 • مدت دوره: 12 جلسه
 • میزان ساعت آموزش: 6-8 ساعت
 • روز و ساعت کلاس: قابل انتخاب توسط هنرجو
 • محل برگزاری: 4 شعبه لوکس بلوار فردوس – صادقیه – رسالت – نازی آباد
 • قیمت دوره رنگ مو : 8.500.000 هزار تومان

دوره آموزش رنگ مو و مش مو

دوره آموزش رنگ مو یک شاخه محبوب از دوره های آرایشگری زنانه آموزشگاه تهران آرایش است. دوره رنگ مو، آموزش انواع رنگ مو مانند آمبره، سامبره، بالیاژ، انواع لایت ها و مش ها، آموزش ترکیب رنگ، آموزش کاتالوگ خوانی و ژورنال خوانی، انواع هافلایت و سایر سرفصل های آموزشی که در ادامه به آن اشاره میکنیم است. این دوره با اعطای مدرک معتبر و رسمی فنی و حرفه ای رنگ مو ارائه شده و قیمت دوره رنگ مو با 50% تخفیف به شما زیبا آموزان ارائه میشود.

سرفصل دوره رنگ و مش مو

 • آموزش کامل مباحث رنگ شناسی و نحوه شناخت رنگ‌ها
 • آموزش نحوه ترکیب رنگ‌های اولیه و ثانویه و کاتالوگ‌ خوانی رنگ‌ها
 • آشنایی با مهم‌ترین ابزار‌های مورد نیاز برای اجرای تکنیک‌های مختلف
 • آموزش رنگ گذاری چند مرحله‌ای و یک مرحله‌ای و نحوه رفله گیری با رنگ
 • آموزش نحوه صحیح رنگ کردن ریشه و ساقه مو
 • آموزش دکلره کردن مو و ترمیم دکلره مو
 • آموزش رنگ مو در انواع استایل‌ها و معرفی جدید‌ترین مدل‌های رنگ و مش
 • آموزش نحوه مش کردن مو‌ها با فویل و کلاه و نحوه ترمیم مش
 • آموزش انواع هایلایت‌های فانتزی به همراه ارائه نکاتی برای بهتر شدن نتایج
 • آموزش رنگ کردن موی طبیعی و موی رنگ شده و تفاوت‌های آن‌ها
 • آموزش متد‌های آمبره، سامبره، بالیاژ، دکوپاژ و لولاین به صورت مجزا
 • آموزش نحوه رنگ کردن موی سفید
 • تمرین تمامی متد‌های رنگ کردن مو بر روی مدل‌های آرایشگری
 • رفع ایرادات هنرجویان با نظارت دائمی مربیان کلاس رنگ مو

تصاویر کلاس آموزش رنگ مو و کاربر مواد شیمیایی

مدرک رنگ مو

یکی از مدارک کاربردی برای ورود به بازار کار داشتن مدرک رنگ مو است. زیرا این مدرک از سمت سازمان فنی حرفه ای کشور صادر میشود و مزیت این مدرک به بین المللی آن است یعنی چه؟ یعنی اینکه نه تنها در بازار کسب و کار داخلی کاربرد دارد بلکه برای مهاجرت و بعد از مهاجرت نیز کارایی بالایی دارد. در ضمن برای راه اندازی سالن هم شما نیاز به چند مدرک دارید که یکی از انها مدرک دوره رنگ و لایت است . دوره مش مو و یا همان دوره لایت مو در بهترین آموزشگاه آرایشگری زنانه همراه با مدرک معتبر و رسمی فنی و حرفه ای انجام میشود.

مراحل آموزش رنگ مو

دوره آموزش رنگ مو شامل تکنیکهای تغییر رنگ مو با استفاده از انواع رنگ‌هاست که زیر اساتید مجرب برگزار می‌شود. آموزش‌های این دوره شامل مفاهیم پایه تا پیشرفته بوده و سرفصل‌های آموزشی در آن مطابق با استانداردهای سازمان فنی و حرفه‌ای است. آموزش‌ها دو بخش تئوری و عملی هستند و هنرجویان پس از اتمام کلاس‌ها تسلط لازم بر حرفه رنگ و مو را کسب خواهند کرد. در زیر مراحل آموزش رنگ مو به‌صورت کامل شرح داده شده است.

مرحله اول: شناخت ساختار مو

در این مرحله هنرجویان با ساختار مو آشنا می‌شوند. موها از نظر طول، شکل ظاهری، شکل سطح، قطر، رنگ طبیعی، تعداد تار، تراکم و سرعت رویش باهم متفاوت هستند. رنگ‌گذاری روی موها بر همین اساس متفاوت است و رنگ‌کارها باید با تشخیص ساختار مو بدانند از چه ترکیب رنگ‌هایی استفاده کنند.

مرحله دوم: شناخت تخصصی رنگ مو

در مرحله به‌صورت تخصصی انواع رنگ موها معرفی می‌شوند. رنگ موها به دو دسته اصلی و فرعی تقسیم می‌شوند که در واقع پایه و اساس رنگ مو به‌ حساب می‌آیند. ترکیب این رنگ‌ها با یکدیگر و همچنین کاهش یا افزایش آنها در ترکیب با اکسیدان‌ها، باعث تغییر رنگ متفاوتی در موها می‌شود.

مرحله سوم: رنگ‌گذاری موها

رنگ‌گذاری موها یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در آموزش رنگ مو است. یک رنگ‌کار باید مهارت بالایی در نحوه رنگ‌گذاری روی موها را داشته و به رنگ مورد نظر تبدیل کند. یکی از تکنیکهای رنگ کردن موی سر، رنگ‌گذاری چند مرحله‌ای است که باید رنگ‌های با تناژ رنگی متناسب طی چند مرحله روی مو گذاشته شود. در این مرحله از آموزش تکنیکهای رنگ‌گذاری چند مرحله‌ای نیز آموزش داده می‌شود.

مرحله چهارم: دکلره کردن موها

دکلره کردن موها یکی از راهکارها برای تغییر در رنگ موها است. در این روش دکلره با اکسیدان ترکیب شده و روی موها قرار داده می‌شود. این کار باعث خارج شدن پیگمنت‌های رنگی از مو شده و موها به حالت بی‌رنگ درمی‌آیند. دکلره کردن موها بسیار مهم است زیرا عدم آشنایی با نحوه انجام آن می‌تواند باعث آسیب و سوزاندن موها شود. در کلاس‌های رنگ مو نحوه دکلره کردن و رساندن به رنگ پایه بدون کمترین آسیب به مو آموزش داده می‌شود.

مرحله پنجم: آموزش تکنیکهای رنگ مو

تکنیکهای رنگ مو تنوع زیادی دارند. رنگ‌کارها پس از شناخت مو، انواع رنگ‌ها و نحوه رنگ‌گذاری باید تکنیکهای رنگ مو را یاد بگیرند. از جمله تکنیک‌هایی که امروزه با استفاده از رنگ‌های مو انجام می‌شود شامل بالیاژ، آمبره، سامبره، لولایت، بی‌بی لایت، هایلایت و کالر ملتینگ است که در کلاس‌های رنگ مو به‌صورت کامل آموزش داده می‌شود.

مرحله ششم: رنگ کردن عملی موها

در مرحله آخر پس از آموزش تئوری مفاهیم و تکنیکهای رنگ مو، نحوه رنگ کردن موها به‌صورت عملی آموزش داده می‌شود. این مرحله از آموزش رنگ مو بسیار مهم است و هنرجو به‌صورت تجربی ترکیب کردن رنگ‌ها، رنگ‌گذاری چند مرحله‌ای، دکلره کردن مو و تکنیک‌های رنگ مو را روی مدل زنده انجام می‌دهد.

مراحل رنگ و لایت مو

لوازم مورد نیاز برای شرکت در کلاس رنگ مو

برای شرکت در کلاس رنگ مو به لوازم مخصوصی چون رنگ مو، انواع پودر دکلره، كرم بی‌رنگ‌کننده، تثبیت‌کننده رنگ مو مايع، حوله يکبار مصرف، پیش‌بند يکبار مصرف، كلاه رنگ نايلونی يکبار مصرف، قلاب، فويل آلومينيوم با عرض 11 و 51 سانتی‌متر، مواد ضدعفونی ابزار، كلاه مش متوسط و بزرگ، رنگ‌های دائم، موقت و نيمه موقت، پودر بی‌رنگ‌کننده، سشوار كلاهی برقی و سشوار دستی مو، اکسیدان 3-6-9 و 11 درصد، انواع اکسیدان‌های گیاهی، مواد ويتامينه رنگ مو، شانه، کاسه رنگ، برس گرد، برس رنگ، کلیپس، بیگودی فر، ساده و ماژور، سنجاق سر فلزی، نرم‌کننده فوری نیاز است

فواید شرکت در کلاس رنگ و مش مو

مزایای شرکت در دوره آموزش رنگ و مش مو

دوره آموزش رنگ مو شامل آموزش تخصصی از سطح مبتدی تا پیشرفته است؛ بنابراین شما با هر سطح از آشنایی در رنگ کردن موها می‌توانید در این دوره شرکت کنید. آموزش اصولی به شما کمک می‌کند تا طی مدت زمان کوتاه‌تری تکنیک‌های رنگ مو را یاد بگیرید و به‌عنوان یک رنگ‌کار حرفه‌ای وارد بازار کار شوید. دوره آموزش رنگ و مش مو مزایای زیادی دارد که ما در زیر چند مورد را نام بردهایم.

 • آموزش تخصصی متدهای رنگ مو
 • آموزش تکنیک‌های رنگ مو چون آمبره، سامبره، بالیاژ و…
 • آموزش شناخت انواع موها و تناژهای رنگی
 • آموزش نحوه کسب درآمد از رشته رنگ مو
 • آموزش نحوه جذب مشتریان
 • یادگیری متدهای به‌روز رنگ مو
 • گرفتن مدرک معتبر رنگ مو
 • ورود به بازار کار و کسب درآمد طی مدت زمان کوتاه
 • نحوه برگزاری کلاس‌ها در مرکز آموزش رنگ مو

در مرکز آموزش رنگ مو کلاس‌ها به سه صورت خصوصی، نیمه‌خصوصی و گروهی برگزار می‌شود. شما می‌توانید در هر یک از این دوره‌ها بسته به شرایطتان ثبت‌نام کنید. البته نکته قابل توجه این است که سرفصل‌های آموزشی در تمامی دوره‌ها شبیه یکدیگر بوده و تنها تفاوتی که وجود دارد، تعداد شرکت‌کنندگان در دوره است. تعداد افراد در دوره آموزش خصوصی رنگ مو نسبت به دو دوره دیگر کمتر است.

کلاس آنلاین دوره آموزش رنگ مو

کلاس آنلاین رنگ مو یک فرصت عالی برای شماست که در تهران آرایش برگزار می‌شود. شما می‌توانید از راه دور و هر نقطه کشور در دوره‌های آموزش آنلاین رنگ و مش مو شرکت کنید و به‌صورت تخصصی آموزش ببینید. سرفصل‌های آموزشی در این دوره جامع و مطابق با دوره‌های حضوری است. در پایان دوره شما می‌توانید به‌عنوان یک رنگ‌کار حرفه‌ای مشغول به کار شوید. هزینه دوره آنلاین نسبت به دوره حضوری کمتر است و شما بدون نیاز به رفت و آمد می‌توانید به‌راحتی آموزش ببینید.

دوره آموزش پیشرفته رنگ مو

دوره آموزش پیشرفته رنگ مو شامل مباحث تکمیلی و تخصصی این رشته است که به ارتقا بیشتر مهارت‌های شما کمک می‌کند. شما پس از دوره مبتدی رنگ و مش مو می‌توانید در این دوره نیز شرکت کنید و تبدیل به یک رنگ‌کار حرفه‌ای شوید. همچنین اگر در حال حاضر به‌عنوان رنگ‌کار مشغول به کار هستید می‌توانید در این دوره شرکت کنید و جدیدترین متدهای رنگ مو را یاد بگیرید. دوره پیشرفته رنگ و مش مو زیر نظر اساتید مجرب و حرفه‌ای در یک محیط کاملاً مجهز و بهداشتی برگزار می‌شود.

آموزش صفر تا صد رنگ و مش مو

صفر تا صد تا رنگ و مش مو در دوره آموزش تهران آرایش تدریس می‌شود. شما در هر سطح از مهارت می‌توانید در دوره آموزش صفر تا صد رنگ مو و لایت شرکت کنید و تمامی نکات مربوط به این رشته را یاد بگیرید. این دوره در دو مرحله تئوری و عملی برگزار می‌شود که در دوره تئوری اصول رنگ مو آموزش داده می‌شود. سپس در دوره عملی شما تکنیک‌هایی که یاد گرفته‌اید را روی سر مدل زنده اجرا می‌کنید.

دوره فنی و حرفه‌ای رنگ و مش مو

دوره فنی و حرفه‌ای رنگ و مش مو در آموزشگاه آرایشگری تهران آرایش ویژه علاقه‌مندان به این رشته برگزار می‌شود. سرفصل‌های این دوره کاملاً استاندارد بوده و آموزش‌ها بر اساس به‌روزترین متدهای روز دنیاست. در پایان دوره شما می‌توانید مدرک فنی و حرفه‌ای رنگ مو و لایت را گرفته و در سالن‌های زیبایی مشغول به کار شوید.

هزینه دوره آموزش رنگ مو

هزینه دوره آموزش رنگ مو بسته به نوع دوره که خصوصی، نیمه‌خصوصی و گروهی است متفاوت خواهد بود. قیمت این دوره در تهران آرایش 8.500.000 میلیون تومان است.

اعتبار مدرک رنگ مو

مدرک رنگ مو از طرف سازمان فنی و حرفه‌ای کشور صادر می‌شود و دارای اعتبار بالایی است. هنرجویان پس از اتمام دوره آموزش رنگ و لایت مو می‌توانند در آزمون فنی و حرفه‌ای شرکت کرده و با کسب نمره قبولی این مدرک را دریافت کنند. مدرک فنی و حرفه‌ای رنگ مو مزایای زیادی برای هنرجویان دارد که مهم‌ترین آن ورود به بازار کار و کسب درآمد از این رشته است.

تعداد شرکت‌کنندگان در کلاس رنگ مو

تعداد شرکت‌کنندگان در کلاس رنگ مو 1 تا 8 نفر است. کلاسهای رنگ مو بهصورت خصوصی،نیمهخصوصی و گروهی برگزار میشود که در کلاس خصوصی رنگ مو 1 تا 3 نفر، در کلاس نیمه خصوصی رنگ مو 4 تا 6 نفر و در کلاس گروهی رنگ مو 7 تا 8 نفر شرکت میکنند.

مدت زمان دوره رنگ مو

مدت زمان رنگ مو 12 جلسه است که در این مدت هنرجویان با تکنیک‌های ترکیب رنگ، شناخت رنگ‌های اولیه و ثانویه، نحوه رنگ‌گذاری، تکنیک‌های رنگ مو مانند آمبره، سامبره، بالیاژ و…، رفع موهای سفید، رفع زردی مو و سایر تکنیک‌ها آشنا می‌شوند.

بازار کار رنگ مو چگونه است؟

رنگ مو یکی از رشته‌های پرطرفدار آرایشگری است. از قدیم تا کنون بانوان و همچنین آقایان برای رنگ مو به سالن‌های زیبایی مراجعه می‌کردند. امروزه تکنیک‌های رنگ مو تغییرات زیادی داشته و بازار آن نیز گسترش یافته است. برای تکنیک‌های رنگ مو و قدهای مختلف مو هزینه متفاوتی دریافت می‌شود که باعث افزایش درآمد رنگ‌کارها شده است. در واقع رنگ مو را می‌توان یکی از رشته‌های پولساز آرایشگری دانست و با افزایش مهارت می‌تواند درآمدهای بالایی کسب کرد.

سوالات متداول آموزش رنگ کردن مو

مردانساژ ضعیف و قوی برای چه شماره‌هایی از رنگ مو مناسب است؟

برای رنگ موهای 5 و 6 از مردانساژ ضعیف و رنگ‌های مو با شماره 7 تا 9 باید از مردانساژ قوی استفاده کرد.

چه رنگ مویی برای افراد با پوست گندمی مناسب است؟

رنگ موهایی که تناژ سبزی پوست را خنثی می‌کنند مانند رنگ‌های طلایی برای موی افراد با پوست گندمی مناسب است.

اکسیدان 12 درصد چه کاربردی برای رنگ مو دارد؟

از این اکسیدان برای رنگ موهای روشن تا شماره 8 مانند رنگ‌های بلوند خیلی روشن استفاده می‌شود.

آیا می‌توانم از رنگ مو بدون اکسیدان استفاده کنم؟

بله این امکان وجود دارد که شما رنگ مو را بدون اکسیدان استفاده کنید اما ممکن است نتیجه دلخواه خود را از آن نگیرید.

آیا اکسیدان مو را روشن می‌کند؟

با رنگ موهای اکسیداتیو می‌توانید موهای خاکستری را تا 100% بپوشانید و موهای خود را 6 تا 8 درجه روشن کنید. زیرا اکسیدان‌ها رنگ‌دانه‌های مو را روشن می‌کنند.

چه رنگی برای پوشاندن موهای سفید بهتر است؟

رنگ‌های خنثی مانند بلوند ملایم، قهوه‌ای قارچی، مسی روشن و بلوند کاراملی بالیاژ ساده‌ترین رنگ‌ها برای موهای سفید و خاکستری هستند.

چطوری قرمزی و نارنجی موهامو از بین ببرم؟

با ترکیب واریاسیون‌های نقره‌ای خاکستری و اکسیدان 12 درصد می‌توانید قرمزی یا نارنجی موهایتان را از بین ببرید.

چه روش رنگ مویی برای بور کردن موها  مناسب است؟

بهترین روش برای بور کردن موها روش دو مرحله‌ای است.

چه زمانی موهای رنگ شده را با شامپو بشوییم؟

بهترین زمان برای شستن موهای تازه رنگ شده با شامپو 48 ساعت پس از رنگ‌کردن که در این مدت رنگ‌دانه‌ها به طور کامل رنگ بگیرند.

کدام رنگ برای بالیاژ بهتر است؟

رنگ موی پلاتینیوم، رنگ مو بلوند بالیاژ روشن، رنگ مو بلوند متوسط، رنگ مو قهوه‌ای متوسط و رنگ مو قهوه‌ای تیره بهترین رنگ‌ها برای بالیاژ هستند.

بالیاژ و آمبره چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

در بالیاژ از ترکیب دو رنگ که شباهت زیادی به هم دارند استفاده می‌شود این در حالی است که برای آمبره از رنگ‌ها با اختلاف رنگ بیشتری استفاده می‌شود.

بالیاژ یا آمبره بهتر است؟

آمبره معمولاً برای روشن‌کردن موها و پوشاندن برخی سفیدی‌های مو استفاده می‌شود. اما بالیاژ حالت طبیعی‌تری داشته و روی موهای نازک بهتر جواب می‌دهد.

دوام بالیاژ مو چقدر است؟

بالیاژ معمولاً دوام بیشتری نسبت به سایر روش‌های رنگ مو دارد که حدود 3 تا 4 ماه طول می‌کشد.

چه رنگ مویی به پوست من میاد؟

برای انواع پوست باید رنگ مناسب با آن انتخاب شود. برای پوست روشن و سرد رنگ‌های طلایی، عسلی و شرابی، برای پوست سفید و گرم رنگ‌های یخی و پلاتینی، برای پوست سبزه و سرد رنگ‌های قهوه‌ای، مشکی و موکایی، برای پوست سبزه و گرم رنگ موی شکلاتی، طلایی و قهوه‌ای مناسب است.

چرا رنگ موی خاکستری روی موهای زرد نتیجه زیتونی می‌دهد؟

علت زیتونی شدن موها پس از رنگ موی خاکستری ترکیب پیگمنت آبی با زرد موها بوده که می‌توان برای جلوگیری از زیتونی شدن موها از پیگمنت‌های مسی یا قرمز در ترکیب رنگ مو استفاده کرد.

بیشترین مکث دکلره روی چه پایه‌هایی از رنگ مو است؟

بیشترین مکث معمولاً روی پیگمنت‌های قرمز مانند رنگ‌های شرابی است که باید 45 تا 1 ساعت روی مو باشد.

چرا برای کاسه گلوسینگ از فعال‌کننده‌ها استفاده می‌کنیم؟

اکسیدان‌ها علاوه بر فعال‌سازی آمونیاک رنگ مو باعث باز شدن دریچه‌های مو می‌شوند که برای کاسه گلوسینگ نیازی به باز شدن دریچه‌های مو نیست، به همین دلیل از فعال‌کننده‌ها استفاده می‌شود.

به رنگ شرابی چه چیزی اضافه کنیم تا خوش‌رنگ‌تر شود؟

برای خوش‌رنگ‌تر شدن رنگ شرابی می‌توان در ترکیب آن از واریاسیون قرمز استفاده کرد.

برای رنگ مو از فویل یا سوئیت مش استفاده کنیم؟

برای رنگ‌های خیلی روشن مانند آمبره، سامبره و بالیاژ بهتر است از فویل استفاده شود، زیرا فویل‌ها گرمای مو را حفظ کرده و باعث می‌شوند تا موها در مدت‌زمان کوتاه‌تری به رنگ مورد نظر برسند. اما سوئیت مش معمولاً برای رنگ موها با تفاوت پایه کم مثلاً از پایه 6 به 8 استفاده می‌شود. همچنین می‌توان از سوئیت مش برای رنگ روی موهای نازک نیز استفاده کرد.

آیا محدودیت سنی برای آموزش رنگ مو وجود دارد؟

خیر شما با هر سنی می‌توانید در دوره‌های آموزش رنگ مو شرکت کنید.

تفاوت رنگ و مش و هایلایت چیست؟

در ترکیب هایلایت مو از رنگ به همراه اکسیدان و در رنگ و مش از ترکیب رنگ، اکسیدان و دکلره استفاده می‌شود.

هزینه رنگ مو با دکلره چقدر است؟

هزینه رنگ موها به فاکتورهای متعددی مانند حجم مو، اندازه مو و نوع رنگ بستگی دارد.

انواع رنگ و مش مو چیست؟

انواع رنگ مش مو شامل مش مون لایت، مش فریزینگ، مش هایلایت و مش لولایت می‌شود.

مشاهده باقی سوالاتجمع کردن متن

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *