دوره آموزش کراتینه مو

آموزش کراتینه و صافی مو

دوره آموزش کراتینه مو یا دوره احیا مو که با نام های دوره صافی مو و ریباندینگ مو هم معروف است یکی از دوره های مهم آرایشگری و مراقبت و زیبایی در بین هنرجویان است. آموزش کراتینه مو دوره کاربردی و ضروری برای شروع کار در سالن زیبایی بحساب می آید. در ادامه به معرفی کلاس کراتینه مو و قیمت آن میپردازیم.

مدت و هزینه دوره کراتینه مو

 • مدت دوره: 4 جلسه
 • میزان ساعت آموزش: 2 ساعت
 • قیمت دوره کراتینه مو: 2.000.000 هزار تومان
 • روز و ساعت کلاس: قابل انتخاب توسط هنرجو
 • مدل حین آموزش در اختیار هنرجویان است
 • محل برگزاری: 4 شعبه لوکس بلوار فردوس – صادقیه – رسالت – نازی آباد

دوره آموزش کراتینه، ریباندینگ و صافی مو

دوره کوتاهی مو زنانه یکی از اصلی ترین دوره های آرایشگری زنانه محسوب میشود که هر آرایشگری باید مدرک فنی و حرفه ای آن را دریافت کند.

دوره آموزش کراتینه مو یا صاف کردن مو (ریباندینگ – اولاپلاس) در قالب یک دوره آموزش آرایش در آموزشگاه تهران آرایش تدریس میشود. کراتین مو همیشه یکی از احتیاجات بانوان در زیبایی است و بازار کار بسیار خوبی دارد. دوره صافی مو به آموزش سرفصل هایی چون ریباندینگ مو، کراتینه کردن مو، گلوبال و نانو گلوبال، پروتئین درمانی و غیره میپردازد. این لاین آموزشی از دوره های آموزشگاه آرایشگری زنانه در تهران با اعطای مدرک معتبر و رسمی فنی و حرفه ای در پایان دوره و تخفیف ویژه به شما زیبا آموزان ارائه میشود.

کلاس‌های آرایشگری در تهران با اعطای مدرک معتبر و رسمی فنی و حرفه ای در پایان دوره برگزار شده و قیمت دوره کوتاهی مو یا با 50% تخفیف به شما زیبا آموزان ارائه میشود.

سرفصل دوره کراتینه مو

 • صاف کردن مو با مواد پروتئینی، ترمیم، احیا و کراتینه
 • ارائه اطلاعات کاربردی و مفید در رابطه با ساختار مو و انواع فرم‌ها و حالت‌های مو
 • معرفی رایج‌ترین ابزار‌ها و وسایل مورد استفاده برای صاف کردن و احیا مو به همراه آموزش نحوه استفاده از آن‌ها
 • آموزش انواع متد‌های صاف کردن و احیا مو و اجرای تمامی متد‌ها بر روی مدل‌های آرایشگری
 • آموزش بوتاکس، ریباندینگ، ویتامینه کردن و نحوه صاف کردن موها به سبک ژاپنی
 • آموزش کراتینه کردن مو در مدل‌های سرد و گرم و تفاوت‌های آن‌ها
 • آموزش نحوه آماده سازی کراتین و نحوه مواد گذاری بر روی انواع فرم‌های مو
 • آموزش نحوه اجرای تمامی تکنیک‌های ذکر شده بر روی مو‌های آسیب دیده، دکلره و رنگ شده
 • آموزش گلوبال و نانو گلوبال مو به همراه کاربرد‌های هر تکنیک
 • آشنایی هنرجویان با انواع برند‌های کراتین و مزایا و معایب هر یک
 • آموزش کراتینه مو بر اساس جدید‌ترین استایل‌ها و سبک‌ها

تصاویر کلاس آموزش کراتین مو 

مدرک کراتینه و صافی مو

مدرک دوره آموزش کراتینه و صافی یکی از مدارکی است که برای راه اندازی یک مرکز زیبایی میتواند مورد نیاز باشد. گرفتن مدرک ریباندینگ مو بسیار کاربردی است چرا که نه تنها جنبه استفاده برای کسب و کار در داخل کشور را دارد بلکه برای راه اندازی کسب و کار در خارج از کشور نیز میتواند بسیار کارآمد باشد. مدرک ارائه شده در دوره صافی مو از مدارک بین المللی محسوب میشود و قابل ترجمه نیز هست. آموزش کراتینه و احیای مو (صافی و ریباندینگ مو) در بهترین آموزشگاه آرایشگری زنانه همراه با مدرک معتبر و رسمی فنی و حرفه ای انجام میشود.

دوره احیا مو

نحوه برگزاری کلاس‌ها در مرکز آموزش کراتینه مو 

در مرکز آموزش کراتینه مو کلاس‌ها به سه صورت خصوصی، نیمه‌خصوصی و گروهی برگزار می‌شود. شما بر حسب شرایط خودتان می‌توانید در هریک از این کلاس‌ها شرکت کنید. البته این نکته را باید اضافه کنیم که سرفصل‌های آموزشی در همه دوره‌ها مشابه است و تنها تفاوتی که در آنها وجود دارد تعداد هنرجویان هر دوره است. در دوره خصوصی کراتینه و صافی مو تعداد هنرجویان کمتر از دو دوره دیگر است.

کلاس آنلاین دوره آموزش کراتینه مو

کلاس آنلاین کراتینه مو در آموزشگاه تهران آرایش برای افرادی که نمی‌توانند در دوره حضوری شرکت کنند برگزار می‌شود. سرفصل‌های آموزشی در این دوره دقیقاً مشابه دوره حضوری است و شما می‌توانید زیر نظر اساتید مجرب به‌صورت تخصصی آموزش ببینید. در پایان این دوره شما می‌توانید به‌عنوان یک کراتین کار حرفه‌ای مشغول به کار شوید.

مزیت این دوره نسبت به دوره حضوری هزینه کمتر، انعطاف‌پذیری زمان، وقت کمتر برای رفت و آمد و امکان استفاده از کلاس‌های ضبط شده است. در واقع شما پس از پایان دوره می‌توانید از کلیپ‌های ضبط شده جهت مرور آموزش‌ها استفاده کنید.

دوره آموزش پیشرفته کراتینه مو

دوره آموزش پیشرفته کراتینه مو شامل مباحث آموزشی جامع و به‌روز است که توسط اساتید مجرب تدریس می‌شود. شما با شرکت در این دوره می‌توانید مهارت‌های خود را در کراتینه و احیای موها ارتقا داده و به یک کراتین کار حرفه‌ای تبدیل شوید. همچنین این دوره برای کراتین کارها که می‌خواهند اطلاعات خود را آپدیت نگه دارند بسیار کاربردی است. این دوره در یک محیط کاملاً مجهز و بر اساس استانداردهای روز دنیا برگزار می‌شود.

آموزش صفر تا صد کراتینه و احیای مو

دوره آموزش صفر تا صد کراتینه و احیای مو در آموزشگاه تهران آرایش ویژه علاقه‌مندان برگزار می‌شود. شما با هر سطح از مهارت می‌توانید در این دوره شرکت کنید و اصولی‌ترین مباحث کراتین کردن موها را یاد بگیرید.

این دوره شامل دو بخش تئوری و عملی است که در بخش تئوری اصول کراتین کردن موها آموزش داده می‌شود و سپس در بخش عملی شما انواع تکنیک‌ها را روی مدل زنده اجرا می‌کنید. شما با ثبت‌نام در این دوره بدون نیاز به شرکت در دوره‌های دیگر می‌توانید مهم‌ترین مباحث کراتینه را یاد بگیرید.

دوره فنی و حرفه‌ای صافی مو

دوره فنی و حرفه‌ای صافی مو شامل سرفصل‌های جامع و استاندارد است که زیر نظر سازمان فنی و حرفه‌ای کشور برگزار می‌شود. شما در این دوره با جدیدترین متدهای صاف کردن موها با انواع مواد آشنا می‌شوید. در پایان دوره و با شرکت در آزمون فنی و حرفه‌ای کراتینه مو می‌توانید مدرک آن را دریافت کنید.

این مدرک دارای مزایای متعددی است که از جمله آن اخذ ویزای بیش از 180 کشور خارجی، استفاده از وام و تسهیلات و کار در سالن‌های زیبایی است. علاوه بر این شما در کنار این دوره می‌توانید دیپلم آرایشگری نیز گرفته و سالن زیبایی خود را راه‌اندازی کنید.

دوره کراتینه و صافی و احیا مو

مراحل آموزش کراتینه مو 

در دوره آموزش کراتینه مو نحوه صاف کردن مو، تقویت مو و راهکارهای ترمیم موها از پایه تا پیشرفته آموزش داده می‌شود. آموزش‌های این دوره شامل دو بخش تئوری و عملی است که هنرجویان پس از اتمام دوره به‌صورت حرفه‌ای تکنیکهای کراتینه و ترمیم موها را یاد می‌گیرند. در ادامه این بخش مراحل آموزش کراتینه مو در کلاس‌ها به‌صورت کامل بیان شده است.

مرحله اول: شناخت انواع مو

برای کراتینه مو باید ابتدا ساختار مو و انواع آن را به‌خوبی شناخت. به همین دلیل نیز در مرحله اول کراتینه مو درمورد ساختار مو از جمله قطر مو، تراکم، سطح، جنس، میزان چربی و تارهای آن بیان می‌شود. تفاوت‌هایی که در ساختار موی افراد مختلف وجود دارد باعث شده که کراتین روی موی آنها اثرات مشابهی نداشته باشد. کراتین کارها باید با ساختار مو برای کراتین کردن آنها آشنایی لازم داشته باشند.

مرحله دوم: آشنایی با مواد کراتین

موادی که برای کراتینه موها استفاده می‌شود تنوع بسیار زیادی دارد و کیفیت هر یک از آنها نیز متفاوت است. این تفاوت باعث شده که اثر هر یک از این مواد روی موها متغیر باشد. در این مرحله از کلاس‌ها انواع مواد کراتینه موی داخلی و خارجی و تأثیرات هر یک از آنها روی مو به طور کامل بیان می‌شود. هنرجویان پس از این مرحله یاد می‌گیرند برای انواع موها باید از چه نوع موادی برای کراتینه استفاده کنند.

مرحله سوم: نحوه کراتینه کردن مو

در این مرحله درمورد مراقبت‌های قبل از کراتینه، تقسیم کردن موها، آغشته کردن مواد، اتوکشی مو، سشوارکشی و نکات مراقبتی بعد از کراتینه بیان می‌شود. هنرجویان به‌صورت تئوری یاد می‌گیرند چگونه باید کراتین را روی مو گذاشته و از برخورد آن به ریشه جلوگیری کنند. در این مرحله نحوه کراتینه کردن انواع موها از جمله موهای رنگ‌شده، موهای آسیب‌دیده، موهای طبیعی، موهای وز و موهای صاف بیان می‌شود.

مرحله چهارم: آموزش عملی کراتینه مو

مرحله چهارم یکی از مهم‌ترین مراحل کراتینه کردن موهای سر است. در این مرحله هنرجویان با کمک مربی روی سر مدل کراتینه مو را انجام می‌دهند. تمام تکنیک‌ها و نکاتی که در مراحل قبلی بیان شده بود در این مرحله به‌صورت عملی انجام می‌شود. هنرجویان در این مرحله تسلط لازم بر کراتینه کردن موها و اصول مراقبتی را پیدا کرده و می‌توانند به‌صورت حرفه‌ای موها را کراتینه کنند.

دوره صافی مو

مزایای شرکت در دوره آموزش کراتینه و صافی مو 

دوره آموزش کراتینه و صافی مو شامل آموزش‌های تخصصی نحوه صاف کردن موها در سطح مبتدی تا پیشرفته است؛ بنابراین شما با هر سطح از مهارت در این رشته می‌توانید در دوره‌های آموزشی آن شرکت کنید و مباحث پایه تا پیشرفته آن را یاد بگیرید.

سرفصل‌های آموزشی در این دوره جامع بوده و شما در مدت زمان کوتاهی می‌توانید مهم‌ترین تکنیک‌های کراتینه و صافی مو را یاد بگیرید. شما پس از این دوره با توانایی‌هایی که کسب می‌کنید می‌توانید وارد بازار کار شده و به‌عنوان کراتین کار مشغول فعالیت شوید. ما در زیر مهم‌ترین مزایای این دوره را نام بردیم تا شما بتوانید برای شرکت در کلاس‌ها به‌راحتی تصمیم بگیرید.

 • آموزش تخصصی متدهای کراتینه مو
 • آموزش تکنیک‌های صافی، احیا، کراتینه و ریباندینگ مو
 • آموزش شناخت انواع مواد برای کراتینه مو
 • آموزش نحوه کسب درآمد از کار کراتین
 • آموزش نحوه جذب مشتریان
 • یادگیری تکنیک‌های به‌روز کراتین مو
 • دریافت مدرک کراتینه مو
 • ورود به بازار کار به دلیل تخصص و مهارت بالا
 • کسب درآمد بیشتر از کار در لاین کراتین مو

سوالات متداول دوره کراتینه و احیا مو

برای هر قد مو به چه میزان مواد کراتینه نیاز است؟

برای قدهای متفاوت مو به اندازه‌های مختلفی از مواد کراتینه نیاز است. درصورتی‌که موها تا روی گردن هستند به 90 میل مواد، موها پایین‌تر از شانه 130 میل مواد، موها تا وسط کمر 150 میل و موها تا روی باسن 180 میل مواد نیاز است.

علت ریزش موها پس از کراتین چیست؟

ریزش موها پس از کراتین می‌تواند به دلیل 1. استفاده از مواد نامرغوب و غیراورجینال 2. برخورد مواد با پوست سر 3. کاور زدن سر 4. استفاده از مواد قرنطینه دار 5. استفاده از شامپوی فری سولفات 6. استفاده از ماسک مو روی پوست سر باشد.

علت خشک‌شدن موها پس از کراتینه مو چیست؟

خشک‌شدن موها پس از کراتین می‌تواند به دلیل شستشوی بیش از حد مو با شامپو قلیایی، سبک نکردن یا کم سبک کردن مواد در نانو کراتین، اتوکشی به تعداد زیاد، درجه حرارت بالای مو بدون توجه به تیپ مو و انتخاب نادرست مواد کراتین بدون در نظر گرفتن نوع مو باشد.

چیکار کنیم تا موهای سفید پس از کراتین زرد و قرمز نشوند؟

در ظرف مواد کراتین، بوتاکس یا پروتئین به‌ازای هر 100 میل مواد 2 قطره پیگمنت رنگ آبی بدون آمونیاک و 1 قطره پیگمنت بنفش بدون آمونیاک بریزید.

برای استپ نکردن دکلره در کراتینه مو باید چیکار کنیم؟

برای جلوگیری از استپ مو برای شروع کار باید از دکلره 6 درصد و برای شارژ مجدد از دکلره 9 درصد استفاده شود.

چگونه یک کراتینه براق و شاین دار داشته باشیم؟

برای کراتینه براق و شاین دار می‌توانید تکنیک آنتی تینینگ را اجرا کرده، به کراتین ویتاپلکس اضافه کنید و تکنیک پس تراپی را انجام دهید.

پروتئین تراپی برای چه موهایی مناسب است؟

موهای کدر و مات، موهای خشن، موهای زبر و موها با گره زیاد برای پروتئین تراپی مناسب هستند.

تفاوت بوتاکس و کراتین چیست؟

بوتاکس‌ها معمولاً برای درمان موها استفاده می‌شوند این در حالی است که کراتین برای صافی مو کاربرد دارد. بوتاکس‌ها به دلیل ذرات مولکولی بسیار ریز خود در عمق موها نفوذ می‌کنند. اما کراتین‌ها تا سطح کوتیکول نفوذ می‌کنند. تفاوت مهم دیگر بین بوتاکس و کراتین، دوام آنها است که دوام کراتین حدود 1 سال و دوام بوتاکس حدود 4 ماه است.

موارد منع کراتین مو کدام است؟

کراتین برای افرادی که کمتر از 6 ماه زایمان داشته یا در دوران شیردهی هستند، افرادی که 3 ماه از جراحی آنها گذشته است، افرادی که الکل مصرف می‌کنند، دخترانی که زیر سن بلوغ هستند، افرادی که موهای سفید زیادی دارند، افرادی که در دوره قاعدگی هستند، کسانی که رنگ طبیعی و حنا استفاده می‌کنند و مادران باردار کیس مناسبی برای کراتین نخواهند بود.

بوتاکس تراپی برای چه کسانی مناسب است؟

بوتاکس تراپی برای افراد با موهای پر از موخوره، موهای بسیار نازک، موهای کدر شده، موهای آسیب‌دیده با رنگ و دکلره و افرادی که موهای فرفری دارند و مایل‌اند تا موهایشان را ترمیم کنند، مناسب است.

برای موهای طبیعی یا موهای نچرال از چه کراتینی استفاده کنیم؟

کراتین پریم بیوتانیکس، کراتین پرفکتلیس ادونس، آنزیم اف جی زد و نانو ژل را می‌توان برای موهای نچرال استفاده کرد.

تراپی سرد چیست و چه کاربردی دارد؟

انجام تراپی و احیای مو بدون اتو تراپی سرد گفته می‌شود. این تراپی برای افرادی که نمی‌خواهند حالت موهای خود را تغییر داده و تنها قصد احیا و آبرسانی آن را دارند مناسب است.

بهترین فاصله بین دکلره و کراتین چقدر است؟

بهترین فاصله بین دکلره و کراتین دو حالت دارد؛ یعنی اگر موها آسیب جدی نداشته باشند 10 تا 14 روز و اگر این آسیب بیشتر باشد باید 20 تا 30 روز بین دکلره و کراتین فاصله باشد.

چرا موها در اتوکشی پس از کراتین سوختند؟

درصورتی‌که بعد از تایم مکث موها خیس باشند و اتوکشیده شود موها خواهند سوخت؛ بنابراین لازم است که موها به طور کامل خشک شده و سپس اتوکشی شوند.

علت چرب شدن موها پس از کراتین چیست؟

چرب شدن موها پس از کراتین به 2 دلیل است 1. بعد از اینکه موها کراتین می‌شوند اصطکاک بین تارهای مو زیاد شده و باعث می‌شود تا تارهای مو بیشتر باهم برخورد کنند 2. استفاده از شامپوی فری سولفات هست. بعد از کراتین، باید از شامپوی فری سولفات استفاده شود، این شامپوها قدرت پاک‌کنندگی خیلی کمی دارند؛ بنابراین بعد از شست‌وشو هنوز مقداری چربی مفید روی تارهای مو باقی خواهد ماند.

چگونه گاز و بوی کراتین را کم کنیم؟

برای کاهش گاز و بوی کراتین می‌توانید این راهکارها را انجام دهید 1. 20 دقیقه قبل از شروع کار مواد را در ظرف ریخته و در هوای آزاد قرار دهید 2. بعد از تایم مکث موها را به مدت 10 دقیقه با باد سرد خشک کنید 3. کراتینه موها را در محیط‌ها با تهویه مناسب هوا انجام دهید 4. از ماسک، عینک و پنکه مخصوص استفاده کنید.

آیا کراتین باعث از بین رفتن موخوره می‌شود؟

کراتین تراپی درمانی قطعی برای از بین رفتن موخوره نیست و تنها راه از بین رفتن موخوره کوتاه‌کردن آن است.

چند نفر در کلاس‌های دوره آموزش کراتینه مو شرکت می‌کنند؟

ظرفیت کلاس‌های کراتینه مو بسته به نوع کلاس خصوصی یا نیمه‌خصوصی متفاوت است.

هزینه آموزش کراتین مو چقدر است؟

هزینه این دوره 300 هزار تومان است.

آیا با مدرک کراتینه مو می‌توان سالن زیبایی تأسیس کرد؟

خیر شما برای تأسیس سالن زیبایی باید مدرک آرایش و پیرایش را دریافت نمایید.

جزوه کراتین مو را از کجا می‌توان تهیه کرد؟

با شرکت در دوره‌های کراتینه مو جزوه کراتین مو در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

قیمت اموزش کراتین مو به همراه وسایل کراتینه است؟

خیر شما باید لوازم کراتینه مو را به‌صورت جداگانه تهیه کنید.

اموزش کراتین مو با مدرک فنی حرفه‌ای چه مزایایی دارد؟

شما می‌توانید به‌وسیله این مدرک در سالن‌های معتبر زیبایی مشغول به کار شده و از تسهیلات فنی و حرفه‌ای مانند وام و تسهیلات آن استفاده نمایید.

آیا مدرک فنی حرفه‌ای کراتینه مو قابل ترجمه است؟

بله همه مدرک‌های فنی و حرفه‌ای آرایشگری قابل ترجمه هستند.

آیا می‌توان زمان کلاس کراتین مو را انتخاب کرد؟

بله شما می‌توانید بسته به شرایط خود زمان مناسب برای کلاس کراتین را انتخاب کنید.

تکرار کراتین مو باید پس از چه مدت انجام شود؟

پس از 6 ماه تا 1 سال می‌توان مجدد موها را کراتین کرد.

قیمت وسایل کراتین مو چقدر است؟

قیمت این وسایل بسته به کیفیت آن متفاوت است.

آیا خواندن کتاب کراتین فنی حرفه‌ای در موفقیت آزمون نقش دارد؟

بله شما با خواندن این کتاب می‌توانید اطلاعات بیشتری درمورد آزمون به دست بیاورید.

بهترین آموزشگاه کراتین مو باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

بهترین آموزشگاه کراتین باید مدرک فنی حرفه‌ای ارائه دهد، مربیان باتجربه داشته باشد، کیفیت وسایل بالا باشد، آموزش به‌روز باشد و دارای پشتیبانی پس از آموزش از هنرجویان باشد.

مشاهده باقی سوالاتجمع کردن متن

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *